Leupold RX-Fulldraw 3
DNA Technology - Bow Mode
- Item: 174557
- Brand: Leupold
- Condition: New
Out of stock
$276.99
Discontinued Item
Sorry, this item is no longer available. Please
give us a call at (985) 269-7799 so we can help find a comparable alternative and check for discounts!
Specifications
| Battery Type | CR2 |
|---|---|
| Magnification Type | 6x |
| Objective Lens Size | 23mm |
| Eye Relief | 14mm |
| Field of View @ 1000 Yds | 315ft |
| Display Type | LCD |
| Range Finder Type | Monocular |
| Measuring Distance | 6 yards to 1300 yards |
| Weight | 7 oz |
| Length | 4" |
Reviews
Write Your Own Review
Recommended Accessories




