Sig Sauer - P320 Spectre Comp
LXG Full-Size GRIP Module
- Item: P320V004
- Brand: Sig Sauer
- Condition: New
Out of stock
$1,429.99
Out of Stock
Description
Sig Sauer P320 Spectre Comp BLK (P320V004) features exclusive laser engraved LXG grip modules, custom-designed slides, these exclusive firearms are as functional as they are beautiful. Every Spectre series pistol comes standard with XRay3 day/night sights, flat XSeries triggers, and is optic ready out of the box. Each model also comes standard with two magazines.
Notable Features Include:
- Laser Engraved LXG Tungsten XSeries grip module
- Custom Works Spectre optic-ready slide
- XRay3 Day/Night sights
What's In The Box?
- Sig Sauer P320 Spectre Comp
- (2) 21 round steel magazines
Specifications
| Color | FDE |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 9mm Luger |
| Barrel Length | 4.6" |
| Size | Full-Size/Duty |
| Capacity | 21 + 1 |
| Trigger | Striker Fired |
| Optic Ready | Yes |
| Firearm Sight | X-RAY3 Day/Night Sights |
| Sights | Night Sight |
| Firearm Overall Length | 8.5" |
| Weight | 41.8 oz |
| Width | 1.6" |
Reviews
Write Your Own Review



