Steiner S332 3x32 Battle Sight
P7TR Reticle
- Item: 8793
- Brand: Steiner
- Condition: New
Out of stock
$1,189.99
Discontinued Item
Sorry, this item is no longer available. Please
give us a call at (985) 269-7799 so we can help find a comparable alternative and check for discounts!
Specifications
| Magnification | Fixed: 3X |
|---|---|
| Objective Lens Size | 32mm |
| Exit Pupil | 9.5 mm |
| Eye Relief | 3.15 in |
| Tube Diameter | N/A |
| Turret Click Value | .1 MRAD |
| Illuminated Reticle | Yes |
| Battery Type | CR2032 |
| Exterior Finish | Matte Black |
| Weight | 21.6 oz |
| Length | 5.7" |
Reviews
Write Your Own Review



