Benelli - Nova Tactical Pump-Action - 12GA
18.5" - Black Synthetic
- Item: 20051
- Brand: Benelli
- Condition: New
Out of stock
$449.00
Out of Stock
Description
Nova Tactical Pump-Action Shotgun 12GA (20051)
Notable Features Include:
- Pump-Action
- 12 Gauge
- Fixed cylinder choke
- Ghost Ring Sights and Open Rifle Sights
- Benelli grooved synthetic surface
What's In The Box?
- Nova Tactical Pump-Action Shotgun
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Suggested Use | Tactical/Duty |
| Shotgun Chamber | 3 1/2" |
| Barrel Length | 18.5" |
| Firearm Overall Length | 39.75" |
| Capacity | 5 RDS |
| Caliber/Gauge | 12 GA |
| Weight | 7.2 lbs |
Reviews
Write Your Own Review



