Ruger - EC9s
9 mm
- Item: 3283
- Brand: Ruger
- Condition: New
Out of stock
$339.00
Out of Stock
Description
Liquidation item sold AS IS. Please call (985)269-7799 for details or questions about the item.
The Ruger EC9s is a striker-fired pistol that is compact and lightweight for personal protection.
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Caliber/Gauge | 9mm Luger |
| Barrel Length | 3.12" |
| Size | Compact |
| Capacity | 7 + 1 |
| Sights | Fixed Iron Sight |
| Firearm Overall Length | 6" |
| Weight | 17.2 oz |
| Width | 0.9" |
Reviews
Write Your Own Review



